Örümcek ağı estetiği, ciltteki kollajen ve fibroblast kaybından kaynaklanan yaşlanma etkilerini azaltmayı amaçlayan son derece etkili bir medikal estetik uygulamadır. Bu uygulama, PDO (polidioxanone) veya PLLA (poli-L-laktik asit) iplerinin kullanılmasıyla gerçekleştirilir. İpler, cilt altına yerleştirilerek cildin sıkılaşmasına ve yaşlanma belirtilerinin hafifletilmesini ciltte rejenerasyonu tetikleyerek yapar.

  • Iplik Çeşitleri: Örümcek ağı estetiği uygulamalarında PDO ve PLLA gibi ipler mono yanı düz, kesiksiz ipler kullanılır. Bu iplerin fransız askı uygulamasında kullanılan iplerden farkı düz bir yapıya sahip olmaları ve kullanım amaçları mekanik bir lifting değildir, doku yenilenmesi yani rejenerasyonudur. PDO ipleri, zamanla vücut tarafından emilirken cildin yeniden yapılanmasını teşvik eder. PLLA ipleri ise cildin altındaki dokulara destek sağlayarak cilt sıkılığını artırır.
  • Uygulama Yöntemi: Örümcek ağı estetiği sırasında, PDO veya PLLA ipleri belirli bölgelere cilt altına yerleştirilir. Bu ipler, cilt altında eriyebilmeleri için fibröz doku oluşturarak ve bölgeye kollajen çekerek etki gösterirler. 
  • Amaç ve Faydaları: Örümcek ağı estetiği uygulamalarının temel amacı, cildin yaşlanma sürecini yenilenmeyi ve kollajen üretimini tetikleyerek yavaşlatmak ve yaşlanma belirtilerini azaltmaktır. Yaşlanma etkilerinden önce de önleyici tedavi olarak kullanımı yaygındır. Bu yöntem, ciltteki kollajen ve fibroblast kaybından kaynaklanan sarkma, kırışıklıklar ve çizgileri hafifletmek, yüz hatlarını belirginleştirmek ve cilt sıkılığını artırmak için kullanılır. Gıdı bölgesi gibi lokal bölgelerde yağ yakımı da tetiklediği için gıdı sıkılaştırma amacı için de kullanılır. Bunun yanında ani kilo kayıpları nedeni ile ciltte oluşan elastikiyet kaybı içinde etkilidir, bu amaçla karın, kol, boyun bölgelerinde kullanılır.
  • Sonuçlar ve Etki Süresi: Uygulamanın etkileri genellikle hemen görülmeye başlasa bile asıl etki ciltteki yenilenme ve kollajen üretimi ile görülür, 3-6.aylarda daha belirgin sonuçlar farkedilir. Düzenli olarak tekrarlanan uygulamalarla sonuçlar sürdürülebilir.
  • İdeal Kullanıcılar: Örümcek ağı estetiği, yaşlanma belirtileriyle başa çıkmak ve ciltteki kollajen ve fibroblast kaybını telafi etmek isteyen kişiler için uygundur.
Ücretsiz Ön Görüşme Yap Ücretsiz Bilgi İste

İşlem Süreci

Belirtilen süreler genel işlem süreleri hakkında bilgilendirme amaçlıdır. Uzmanlarımız kişiye özel tedavi uygulamaktadır.
Tanı ve tedavi için uzman danışmanlarımız ile ücretsiz ön görüşme yapın.

Diğer İp Uygulamaları

Fransız Askı Uygulaması

Doğru Kurum, Doğru Tedavi

Formu doldurun sizi arayalım!
Doğru tedaviye uzman hekimlerimizle birlikte karar verin.

Bizi Hemen Ara Ücretsiz Bilgi İste